Фіксація за допомогою магнітів підходить для тих, хто планує використовувати рулонні штори тільки в двох положеннях: повністю підняті або повністю опущені. Якщо необхідна фіксація тканини по всій довжині, то краще зупинити свій вибір на системі «Міні» з жилковою фіксацією.
ТКАНИННІ РОЛЕТИ ЗАКРИТОГО ТИПУ
У тканинних ролетах закритого типу, порівняно з відкритими системами, додатково використовуються компактний короб для приховування і намотування тканини, та направляючих, які призначені для утримання полотна при відкриванні або відкиданні стулки. Такі ролети потребують дуже мало вільного простору, і на вікні створюють видимість єдиного цілого.
При поворотно-відкидному відкриванні стулки ці системи не провисають, а вільний простір підвіконня може бути використано більш раціонально.
Залежно від типу штапика вікна в тканинних ролетах закритого типу використовують два види направляючих:
- Плоскі (використовуються тільки на прямокутний штапик);
- П- подібні (використовуються на будь-який тип штапиків).
Короб ролети в обох варіантах практично однаковий, за винятком 10-ти міліметрової підкладки (дистанційна вкладка), наявної у системах з П-подібними направляючими.
Плоскі (UNI-1) П-подібні (UNI-2)
Конструкція ролет закритого типу
Система UNI-1 (плоскі) призначена для встановлення на прямокутний штапик металопластикового вікна. На верхній штапик встановлюється короб, а на бічні штапики — направляючі (останні приклеюються за допомогою двостороннього скотчу, а короб кріпиться за допомогою саморізів або приклеюється на двосторонній скотч). При такому розташуванні конструкції для розміщення короба та направляючих ролетів використовується внутрішній простір вікна. Таким чином короб зменшує світлову частину вікна на 45 мм, а бічні направляючі — на 20мм з кожного боку. Необхідною умовою для встановлення системи UNI-1 є наявність штапика прямокутної форми з глибиною не менше 10 мм!!!!
Якщо ж штапик глибиною менше 10мм або у нього складна форма (закруглений, з великим ухилом, трикутний або з виступом), то в такому випадку встановлюється система UNI-2 (П-подібні). Завдяки 10мм підкладці короба і П-подібним направляючим, ця система дозволяє встановлювати короб та направляючі за межами світлової частини вікна, не прив’язуючись, ні до глибини штапика, ні до його форми.
Місце встановлення ролет на вікні
Розташування тканини в системах UNI-1 і UNI-2 різне. У системи UNI-1 тканина у світловій частині вікна переміщується в безпосередній близькості зі склом. Таке сусідство тканини і скла за певних умов може бути небезпечним. У разі утворення конденсату на склі (наприклад, при запотіванні вікон) можливо прилипання тканини до скла, і як наслідок, виходу з ладу механізму управління і псування тканини. Система UNI-2 позбавлена даної небезпеки, оскільки тканина в ній переміщується за межами світлового прорізу (рис. 1).
Рис.1 Розташування тканини в закритих системах
Також у цих системах є відмінність у закриванні ролети. У закритому стані нижня планка системи UNI-1 дотична до нижнього штапика, а нижня планка системи UNI-2 перекриває нижній штапик (рис. 2).
Рис.2 Розташування нижньої стальної планки