Ознайомтеся в статті з причинами виникнення конденсату на вікнах і дізнайтеся, як не допустити його появи.
Напевне, немає людей, які б ґрунтовно підходили до вибору металопластикової продукції і не чули про проблему утворення конденсату на вікнах та відкосах. І як наслідок – появи плісняви. Тому ознайомтеся з нашими порадами, які допоможуть вам запобігти утворення цього небажаного явища.
З’ясуємо причини утворення конденсату
Поняття конденсату пов’язано із поняттям точки роси. Точка роси – це температура, до якої має охолонути повітря щоб досягнути стану насичення водяним паром. Якщо точка роси буде досягнута, то у місцях, де відбувається доторкання повітря до поверхні, починається конденсація водяного пару. Чим нижча відносна вологість повітря, тим більше точка роси різниться від фактичної температури.
З цього випливає висновок – перш за все треба подбати про температурний режим в приміщенні. Згідно Закону України «Про теплозабезпечення» та «Правило надання послуг по централізованому опаленню», температура повітря у житлових приміщеннях повинна складати не менше +18 С, а у кутових + 20 С. Якщо температура у вашому приміщенні нижча – потрібно перевіряти систему опалення!
Утворення конденсату після зміни старих вікон на нові металопластикові вікна зумовлене наступними причинами:
- зниження температури на поверхні вікна або відкосу;
- підвищення вологості повітря.
З’ясуємо, чому ж поверхня вікна стає холодною
Причина 1
Неправильний підбір конструкції
1. Встановлення «холодного» склопакета із низьким опором теплопередачі. Може, ви це зробили з метою економії, а може, вам просто не повідомили. Тому рекомендуємо вам встановлювати у оселях вікна із енергозберігаючим склом. Окрім чудових характеристик енергозбереження він допоможе уникнути «плачучих» вікон!
2. Неякісна герметизація вікна. Причиною цього може бути неякісне ущільнення рами і стулки, а також неправильно встановлені петлі. Тому звертайте увагу і на ці деталі. Попросіть в салоні показати і розповісти про ущільнення у вікнах, які ви хочете замовити.
3. Водовідвідні отвори, які є у кожному вікні не повинні переохолоджувати нижню кромку склопакета! Про це повинен подбати виробник вікон.
Причина 2
Допущення помилок при монтажі
1. Неправильне виконання монтажного шву. Це може бути неретельне запінювання, внаслідок чого у шві лишаються пустоти. Ці пустоти знижують опір теплопередачі вікна. Запобігти цьому мають професійні монтажники.
Після встановлення вікон піну, що знаходиться всередині і ззовні, обов’язково треба захистити! Це залежить вже від вас.
Не можна довго залишати піну відкритою. ЇЇ треба акуратно зрізати та заштукатурити. Якщо ви цього не зробите, то пізніше вона буде руйнуватися під дією сонця ззовні і під дією пару з внутрішньої сторони і цілісність монтажного шва буде ушкоджено.
2. «Містки холоду». Іноді при встановленні вікна, воно попадає в холодну зону стіни. У цьому випадку вікно охолоджується від стіни і на ньому з’являється волога. Якщо конструкція попаде у зону від’ємних температур, то на ньому навіть може виникнути обледеніння у кутах та по нижньому краю склопакету! Монтажники повинні бути особливо обачними щодо встановлення вікон у будинках, які складаються з крупних панелей.
3. Також можуть бути випадки, коли відбувається продування повітря у цегляну стіну через пусті шви. Це може відбувається тоді, коли будівельники погано заповнюють вертикальні шви, або у нових будинках, де мінеральна вата ззовні закрита цеглою або іншим облицюванням і вікно попадає у площину утеплювача. Запобігти цьому вам допоможе шар спіненого поліетилену товщиною 640 мм між вікном та стіною, до якої воно примикає.
4. Причиню випадіння конденсату може бути також широке підвіконня. Воно не дає теплому повітрю від центру опалення обдувати нижню частину вікна. Тому вікно може значно охолоджуватись. Запобігти цьому допоможуть вентиляційні решітки у підвіконнях.
Існують і побутові причини виникнення конденсату. Розглянемо основні методи їх запобігання
1. Недостатні провітрювання та вентиляція приміщень. Ще на стадії будівництва слід продумати про вентиляцію. Річ в тім, що нові вікна, на відміну від старих, забезпечують більш щільне закривання. Є позитивні сторони цього – відмінне енергозбереження та надійний захист від шуму. Але, є і інша сторона медалі – вони запобігають і «природним протягам», які забезпечували щілини у старих дерев’яних рамах. Отже, необхідно розуміти, що нові вікна підвищують вологість у приміщені.
2. Ще однією причиною підвищеної вологості у приміщенні є ремонт. Справа втому, що після ремонту деякий час ще зберігається вищезгадане явище і як наслідок – поява конденсату. Тому необхідно трохи часу, аби надлишкова вологість випарувалася.
3. Побутове життя, а саме приготування їжі, сушіння одягу, прасування збільшує вологість приміщення. Відмовитися, звичайно, від цих видів діяльності ми не можемо, а провітрювати приміщення мусимо не забувати.
4. Навіть штори та гардини можуть зменшувати проникнення теплого повітря від радіаторів до поверхні вікна, особливо коли вони торкаються підвіконня, збоку або зверху.
Отож, причини виникнення конденсату ви знаєте. Залишається дотримуватися наших порад і ви зможете уникнути цієї небажаної проблеми. Водночас слід розуміти, що найбільшу гарантію уникнення «плакучих» нових вікон надасть якісний монтаж та температура у приміщенні +18 С.