Купуючи вікна замовники переважно звертають увагу на склопакет, фурнітуру та профіль. Один з етапів заміни вікон – монтаж, сприймається як однотипний та безальтернативний процес, який не впливає на енергоефективність. Проте висновки інституту віконних технологій IFT ROSENHEIM свідчать про протилежне. На енергоефективність вікна впливають не тільки сам виріб та його геометрія, але й герметичність швів, засоби кріплення, ізоляції та ущільнення та якість виконаної роботи з монтажу.
При класичній схемі монтажу, простір між вікном і стіною заповнюють поліуретановою піною, яка розширюється та вилазить зі швів. Після цього піну обрізають та заробляють будівельними сумішами. Проте саме верхній глянцевий шар піни, який обрізується і є основним бар’єром ізоляції та захисту. Обрізана піна має пористу структуру тому у випадку не утепленого фасаду починає набирати вологу – ззовні через мокрі відкоси після дощу; та з середини через пару та надлишкову вологу у випадку поганої конвекції повітря в приміщенні. За певний час можливе руйнування елементів відкосів, а монтажна піна знижує або й взагалі не виконує свої ізоляційні властивості. Як результат — грибок, цвіль і навіть задування зовнішнього вітру через зруйновану піну. І тут усі переваги ваших металопластикових вікон, а це й прекрасна теплоізоляція, й висока герметичність, й довговічність, можуть бути значно знижені через неякісну гідроізоляцію під час проведення монтажних робіт.
Уникнути можливих негативних явищ після монтажу та підвищити енергоефективність вікон допоможе – теплий монтаж вікон, або як його ще називають — тришаровий євромонтаж.
У чому перевага теплого монтажу?
Для цієї технології використовують віконні паронепроникні та гідроізоляційні стрічки, які власне й захищають поліуретанову піну від вологи ззовні та зсередини й роблять міцну герметизацію місця установки вікон в прорізі.
Система теплого монтажу з використанням паро- та гідроізоляційної плівки – це вже добре перевірена та виправдана технологія встановлення вікон. Її основна функція – у забезпеченні сухості скла та утепленні монтажних швів. Завдяки професійному теплому монтажу віконний відкос не пропускатиме холодного повітря ззовні, що дозволить запобігти протягам. Ця технологія захистить відкоси від вологи та грибка, забезпечить довговічність функціонування вашого вікна, а головне — заощадить кошти на опаленні. Взимку результат потішить найбільше: при великих перепадах температури, коли ззовні стіна холодна, а зсередини – тепла, то в точці з’єднання цих протилежних температур, утворюється конденсат. Конденсат випадає в найхолоднішій точці, а саме на склі (при використанні не енергозберігаючих склопакетів), або на віконному відкосі особливо у точці з’єднання з підвіконням. При теплому монтажі конденсат виводиться назовні – спочатку внутрішня пароізоляційна стрічка пропускає вологу всередину відкосу, яка потім через зовнішню стрічку вивітрюється. Отож ви маєте сухе вікно, теплу стіну та чисті відкоси.
Крім того, вам не потрібно витрачати кошти на непланові ремонти приміщень, через появу грибків або плісняви. Ви отримуєте безпеку, шумоізоляцію, довговічність віконних конструкцій та щасливу й здорову родину.
Як відбувається теплий монтаж?
Перед початком монтажу ретельно підготовлюється поверхня — очищується та обробляється шаром ґрунтовки.
Спершу приклеюється водонепроникна паропроникна стрічка до віконної рами:вона наклеюється по зовнішньому периметру рами за допомогою самоклеючого шару. Як правило, саме ця стрічка використовується на будівництві в якості ущільнювача віконних блоків та захисту стиків від проникнення вологи чи ультрафіолетових променів. Відтак водонепроникна паропроникна стрічка створює весь зовнішній ізоляційний шар.
Тоді по торцю з внутрішньої сторони рами приклеюється паронепроникна двостороння стрічка. Це потрібно для того, аби захистити монтажний шов від вологи.
Після цього встановлюють дифузійну паропроникну стрічку під водовідлив, щоб створити гідроізоляцію зовнішнього монтажного шва знизу.
Далі встановлюється віконна рама, яка виставляється у горизонтальному, та вертикальному положеннях. Фіксується усе це за допомогою клинів з пластмаси чи просоченого дерева та кріпиться за допомогою кріпильних матеріалів.
Наступним етапом заповнюються щілини поліуретановою піною. При цьому важливо щоб щілину між прорізом і рамою вікна повністю наповнити пружинистим ізоляційним матеріалом.
Потім на зовнішню та внутрішню сторони частину віконного відкосу наносять герметик до якого приклеюють другу сторону обох стрічок.
Насамкінець встановлюється підвіконник, відливи та заробляють відкоси.
Отож, якщо ви прагнете підсилити енергоефективність ваших вікон замовляйте теплий монтаж в фірмових салонах компанії Viknar’off. Ми приділяємо особливу увагу кожному етапу: від вибору матеріалів — до їх установки, тому наші професіонали з багаторічним досвідом роботи встановлять вікно якісно та надійно.